Nyugdíj

Messze vannak még a nyugdíjas évek? Ráérsz még ezzel a témával foglalkozni? Hidd el, már most érdemes elgondolkodni azon, hogyan biztosítod majd a megszokott életszínvonaladat a nyugdíjas évek alatt. Ha nem találod azonnal a választ, akkor se ess kétségbe, ugyanis a jelentős adójóváírással kiegészíthető, törvényben meghatározott feltételek és költségek mentén kialakított nyugdíjbiztosítási konstrukciókat pontosan erre találták ki.

Már több mint 320.000 fő döntött úgy, hogy privát nyugdíjbiztosítást indít!

Nézz körül nálunk, kérj időpontot, és tudd meg, hogyan lehet okosan és hatékonyan félretenni az arany évekre!

Mennyi időm van még a hivatalos (öregségi) állami nyugdíjig?

{{ countDown }}ön már nyugdíjas!

Ezt az időt töltsd boldog várakozással, ha úgy gondolod, hogy jól megélsz majd a hivatalos nyugdíjadból.

Ha nem, akkor viszont pontosan ennyi időd maradt arra, hogy elegendő pénzt gyűjts össze az állami nyugdíjad kiegészítéséhez, amiből megfelelő színvonalon és anyagi biztonságban élhetsz majd a nyugdíjas éveid alatt. Minél hosszabb idő áll rendelkezésre, ez annál könnyebben teljesíthető.

Nézd meg, hogy a te életkorodban mekkora induló havi megtakarítással érhető el havi 100.000 Ft privát nyugdíjkiegészítés egy nyugdíjbiztosításon keresztül!

{{ myAge }} év 18 65 {{ age25Title | currency:'':0 }} Ft {{ age35Title | currency:'':0 }} Ft {{ age45Title | currency:'':0 }} Ft {{ age55Title | currency:'':0 }} Ft {{ myPrice | currency:'':0 }} Ft 90 nyugdíjas évek 100.000 Ft havi járadék
25 éven keresztül

Ekkora induló havi megtakarítással érheted el 65 éves korodra azt a privát tőkét, amiből 25 éven keresztül havi 100.000 Ft járadékot kaphatsz.
Mindenképp nézd meg azt is, mi történik, ha halogatsz néhány évet.

Most már nagyjából képben vagy, milyen fontos, hogy időben cselekedj! Ha szeretnéd tudni, mire kell még figyelned, és kíváncsi vagy egy személyedre és egyedi igényeidre szabott kalkulációra, kérj szakértői támogatást tőlünk!

Jár vagy nem jár? Garantált vagy nem garantált?

Aktív éveid alatt végig fizeted a nyugdíjjárulékot. Cserébe milyen garanciákat kaphatsz arra, hogy lesz megfelelő nagyságú nyugdíjad?

A régi alkotmányt 2012-ben felváltotta az új alaptörvény, amely rögzíti az időskori megélhetés biztosítását a szolidaritáson alapuló állami nyugdíjrendszer fenntartásával.

Az alaptörvény XIX. cikk 4. bekezdése rögzíti az állami nyugdíjrendszer fenntartását, mely az időskori megélhetést segíti elő a törvény szövege szerint. Új elemként a régi alkotmányhoz képest megjelenik egy szövegrész, amely már a privát nyugdíjcélú megtakarítások fontosságára is utal: „Magyarország az időskori megélhetés biztosítását a társadalmi szolidaritáson alapuló egységes állami nyugdíjrendszer fenntartásával és önkéntesen létrehozott társadalmi intézmények működésének lehetővé tételével segíti elő.

Az alaptörvény tehát biztosítja a nyugdíjhoz való jogot, de az abból való megélhetést természetesen nem garantálja.

A jogosultságokat és a kifizetés szabályait a társadalombiztosítási nyugellátásról szóló 1997. évi LXXXI. törvény rendezi.

Jelenleg (2019) az állami nyugdíjrendszer éppen egyensúlyban van. A társadalombiztosítási célú adóbevételek fedezik az ilyen célú kifizetéseket. Ebben az egyensúlyi állapotban az átlag nyugdíj 41%-kal volt kevesebb az átlag nettó fizetéshez képest Magyarországon (2019 január). Ha a több, mint 10 éve tartó gazdasági fellendülés lassul (alacsonyabb adóbevételek), és a korfa alapján egyre magasabb lesz a nyugdíjasok aránya az aktív dolgozókhoz képest, sajnos az átlag nyugdíjak még nagyobb mértékben fognak elmaradni az átlag fizetésekhez képest.

A helyes kérdés tehát: Mennyi jut majd?

Adatok a nyugdíjrendszer jelenlegi helyzetéről

26%

A Nyugdíjfolyósító Igazgatóság 2,6 millió főnek, a népesség 26%-ának folyósított nyugdíjat, járulékot, vagy valamilyen egyéb ellátást 2018-ban. A korfa alapján a következő évtizedben tovább fog növekedni az ellátásban részesülők száma, mely egyre nagyobb terhet ró majd az állami költségvetésre és az aktív dolgozókra.

2019 januárjában az átlagosan fizetett nyugdíj értéke Magyarországon. Az öregségi nyugdíjak átlaga 134.947 Ft volt.

122.614 Ft

-41%

2019 januárjában az átlagnyugdíj 41%-kal volt alacsonyabb az átlagfizetéshez képest. Nyugdíjasként ekkora életszínvonal csökkenést kellett elszenvedni, amennyiben valaki csak az állami nyugdíjra támaszkodott és nem rendelkezett privát megtakarítással.

Vizsgálva a nyugdíjak vásárlóerejét 2018-ban, egy osztrák nyugdíjas 2,6-szor annyi árut és szolgáltatást tudott vásárolni átlagos nyugdíjából, mint egy magyar nyugdíjas.

2,6x

1,7:1

1.7 aktív járulékfizető jut egy ellátásban részesülőre. Azaz 17 aktív, dolgozó embernek kell kitermelni 10 ember nyugdíját. Ez az arány a következő évtizedben drasztikusan romlani fog. Növekedni fog a nyugdíjasok aránya, és folyamatosan csökken az aktív népesség száma a korfa alapján.

2018-ban a nyugdíjbiztosítási szervek 133 ezer új ellátást állapítottak meg, 3%-kal többet, mint az előző évben.

133.000 fő

8,9%

Az ellátásokra fordított kiadások a GDP 8,9%-ának feleltek meg 2018-ban. Ez 3750 milliárd Ft kiadást jelentett a költségvetés számára. Amennyiben ez az arány a jövőben drasztikusan növekszik, akkor az államháztartás nyugdíjbevételei nem fogják fedezni a nyugdíjcélú kiadásokat.

Megkeresést kérek!